Monitoring pozwala na weryfikację faktycznego stanu rzek w porównaniu z mapą waloryzacji. Ponadto umożliwia zgromadzenie dokumentacji niezbędnej do przeprowadzenia interwencji i lokalnych akcji.

Żeby móc praktycznie zaangażować się w ochronę rzek, potrzebujemy informacji o ich aktualnym stanie. Monitoring pozwala na weryfikację faktycznego stanu rzek,  ponadto umożliwia zgromadzenie dokumentacji niezbędnej do przeprowadzenia interwencji i lokalnych akcji.

Monitoring prowadzimy na bazowym odcinku długości 2 km. Podział rzeki na odcinki można znaleźć na MAPIE, gdzie możemy także wydrukować potrzebny nam fragment mapy oraz skorzystać ze specjalnego linku, który przeniesie nas do elektronicznej ankiety, umożliwiającej gromadzenie danych.

Zebrane do tej pory informacje o rzekach oraz zdjęcia w łatwy sposób obejrzymy na MAPIE WYNIKÓW MONITORINGU.

W jaki sposób przygotować się do przeprowadzenia monitoringu oraz jak wypełnić ankietę znajdziecie w artykule Monitoring? Od czego zacząć.

O co pytamy?

Najłatwiej zapoznać się z terenową wersją ankiety, czyli formularzem pomocniczym podczas prowadzenia monitoringu. Dzięki niemu nie zapomnimy zebrać potrzebnych informacji. Formularz terenowy dostępny jest TUTAJ

Wypełniając ankietę niezbędne jest hasło dostępne TUTAJ, tylko dla zalogowanych użytkowników.

Powodzenia!